Loading...

Hikayemiz

Biz Kimiz?

Psikoterapi Türkiye, ruh sağlığı alanında çalışmalar yürüten Türkiye’de ve Dünya’da psikoterapinin öncü isimlerini, öğrenciler, akademisyenler ve bu alana ilgi duyan isimlerle bir araya getiren bir platformdur.

Türkiye Psikoterapi Zirvesi

Her sene Türkiye’de ve Dünya’da psikoterapinin öncü isimleri ile ruh sağlığı alanına ilgi duyanları bir araya getirmektedir. İlki 2018 yılında düzenlenen 1. Türkiye Psikoterapi Zirvesinde ülkemizin seçkin psikoterapistlerinin yanı sıra Avusturya’dan Dünya Psikoterapi Konseyi Başkanı Prof. Alfred Pritz yer aldı.  2019 yılında ise birbirinden kıymetli 31 Konuşmacımız ve Kanada’dan Pozitif Psikoterapinin öncülerinden Dr. Tayyab Rashid yer aldı. 31 Konuşmacı, 24 Farklı Terapi Ekolü ve 17 Atölye ile eşsiz bir etkinlik tamamlanmış oldu. Her yıl Türkiye Psikoterapi Zirvesini tasarlamaya devam ediyoruz.

Psikoterapi Eğitimleri

Zeliha Babayiğit tarafından verilen İçsel Aile Sistemleri Eğitimi, Mehmet Eskin tarafından verilen Sorun Çözme Terapisi eğitimi gibi alanında öncü isimlerle sertifikalı eğitimler planlamaktayız.

Psikoterapi Kampları

Psikoterapi yaklaşımlarının üzerinde daha detaylı çalışmalar sağlamak amacıyla yılın belli zamanlarında düzenlenen atölyelerdir.

Aylık Vaka Buluşmaları

Farklı terapi ekollerinin uzman isimleri ile gerçekleştirilen bu etkinlikte, klinik vakaların incelenmesi temel alınmıştır. Teorik bilginin nasıl uygulanacağı, karşılaşılabilecek klinik vaka hikayeleri üzerinden anlatılmaktadır.

Şehir Dışı Atölyeleri

İstanbul dışındaki katılımcı istekleri üzerine düzenlenen, psikoterapi yaklaşımlarının üzerinde detaylı çalışmalar sağlayan günübirlik atölyelerdir.

Kitap Tahlilleri

Psikoloji alanında yazılmış kitapların daha iyi anlaşılmasını sağlamak ve karakterlerin analizlerini yapmak için alanında uzman kişilerle yapılan tahlillerdir.